Freetki

Freetki 4.08/5 (81.54%) 13 głos[ów]

Freetki

Freetki czyli belgijskie, obłędnie chrupiące frytki, które zjecie w centrum Bydgoszczy. Frytki ze specjalnej odmiany idealnych na frytki ziemniaków (sprowadzanych z Belgii) są smażone podwójnie na świeżym tłuszczu w dobrze dopasowanej do gatunku ziemniaka temperaturze (piszę to, żeby jeszcze bardziej Was zachęcić do skoku na frytki). Brzmi to wszystko bardzo technicznie – ale sukces wielkich dań składa się z małych elementów i dokładnie odmierzanych proporcji.

Teraz będzie emocjonalnie: frytki Freetki są przepyszne, bardzo chrupiące i oblane dużą ilości niesamowicie smacznego sosu lub sosów – do wyboru dwa z około dwunastu. Sosy są gęste, aromatyczne i złożone tylko z naturalnych składników. Polecam remuladę, pikantny keczup czy majonez – wszystkie są pyszne. Aby jeszcze bardziej wzbogacić danie możemy zażyczyć sobie posypki z prażonej cebuli.

frytki Freetki

frytki Freetki

Do wyboru średnia i duża porcja w śmiesznie niskiej cenie odpowiednio 5 i 7 zł – muszę dodać, że porcję za 7 zł wcale nie tak łatwo pochłonąć – lepiej idźcie tam na głodniaka.

Jeśli lubicie słodycze i dobrą kawę koniecznie skoczcie na gofra, gorącą czekoladę czy filiżankę kawy. Chyba nigdzie nie piłam równie esencjonalnej gorącej czekolady.

Całości czaru tego miejsca dopełnia „stuknięty” personel na czele z właścicielką. Czasem nie wiem czy idę tam z zamiarem objedzenia się furą frytek czy z zamiarem czystego obcowania z tą wesołą drużyną frytkowych zapaleńców i napawania się klimatem abstrakcyjnego humoru. Lubię dobrą unoszącą się w knajpach atmosferę, kiedy czuć, że ludzie pracujący po prostu lubią siebie i swoją pracę – to coś unosi się w barze Freetki.

W knajpie nie ma za wiele miejsca – czego nie uważam za minus – po imprezie cudownie jest się zintegrować z innymi frytkożercami. Kto wie, może nawet wymienią się sosami?

Share Button

Kategorie przepisu:

 • http://better-life.pl Better life

  Byliśmu tam już 2 razy, niestety nie często jest okazja żeby wpaść do miasta.
  Ale frytki są rewelacyjne, zwłaszcza z sosem andaluzyjskim, mogę śmiało polecić! :)

 • MiMiF

  To już nie te same frytki co kiedyś. Wczoraj wieczorem ta byliśmy… frytki były spalone, śmierdziały starym olejem, sos bbq był kiepski. Szkoda, że tak się popsuła jakość frytek.

 • Brejvik

  Obsługa fatalna babochłop nieprzyjemny

Komentarze

komentarze

Back to Top