Raj w Niebie

Raj w Niebie 5.00/5 (100.00%) 1 głos[ów]

Raj w Niebie

Raj w Niebie to hawajska restauracja współistniejąca z klubem Niebo, mieści się w uroczej, zabytkowej i ogromnej przestrzeni zaadaptowanej po starym kinie przy ul. Nowy Świat 21 (w głębi podwórka). W środku surowość przełamana bujną roślinnością i egzotycznymi plakatami, urzekają mnie ogromne okna i bardzo wysokie sufity.

Zamawiamy dania, czas oczekiwania jest trochę długi, ale na większość dań zdecydowanie warto poczekać. Zupa „Ryby mówią Aloha” jest gęsta, aromatyczna i pyszna – znajdziecie w niej duże kawałki ryby w pomidorowo-kolendrowym bulionie.

Raj słynie z hawajskich misek z surową rybą, warzywami, owocami i ryżem – całość w towarzystwie wyrazistego sosu. Zamawiamy Ahi Poke Bowl z tuńczykiem i Salmon Poke Bowl z łososiem – obie wersje są lekkie, delikatne i bardzo smaczne – zestawienia składników są niestandardowe – ale całość łączy się w harmonijne danie.

Jemy też Kai Una czyli grillowane kalmary z krewetkami na sałacie rzymskiej – danie jest poprawne, ale niezaskakujące.

Ostatnie danie to Moa Satay – kurczak z sosem Satay – danie wydaje się najsłabsze z zestawienia, może dlatego, że sporo już zjedliśmy, może dlatego, że kurczak jest trochę za suchy? Za to kokosowy ryż będący dodatkiem do kurczaka jest wybitny – wilgotny, delikatny i doskonale doprawiony.

Podsumowując czas spędziliśmy bardzo miło, najedliśmy się i popiliśmy winem czując się jak w miejsko-hawajskiej dżungli.

zupa rybna w Raju

Ryby mówią Aloha

Ahi Poke Bowl

Ahi Poke Bowl

Salmon Poke Bowl

Salmon Poke Bowl

Kai Una

Kai Una

 

 

Share Button

Kategorie przepisu:

Komentarze

komentarze

Back to Top