Pyra bar Poznań

Pyra bar Poznań

Pyra bar w Poznaniu to bar, w którym główną rolę grają ziemniaki zwane po poznańsku pyrami. Bar jest miejscem tanim, bezpretensjonalnym i na luzie. Na dodatek bardzo smacznie tu zjecie.

Dawno nie jadłam tak idealnie usmażonych placków ziemniaczanych – otulone gęstą, kwaśną śmietaną – proste, nieprzekombinowane i ekstremalnie chrupiące. Polecam z czystym sumieniem. W Pyra barze zjecie też placki z masą innych dodatków i sosów – ja miałam ochotę na najbardziej klasyczne placki z możliwych.

placki ziemniaczane
placki ziemniaczane

Po plackach przyszedł czas na dalsze degustowanie, żeby nie nazwać tego po imieniu – czyli czyste obżarstwo. Szare kluski z kapustą to kolejny ziemniaczany klasyk – jak wiadomo, nie jest to danie lekkie – ale przecież nie o to w tym chodzi – kluski są smaczne, szare i proste – czyli kolejne bardzo domowe danie. Z kluskami jest sporo roboty – tym bardziej cieszą mnie w barze.

 

szare kluski Pyra bar
szare kluski Pyra bar

Gdy już umieracie z przejedzenia warto dobić się pieczonym ziemniakiem, mój był z tuńczykowo-ziołowym sosem. Jedynym minusem była ogromna, przytłaczająca ilość sosu – myślę, że połowa sosu by wystarczyła. Ziemniak upieczony znakomicie z chrupiącą, pachnącą skórką – bez ściemniania – smakował jak z ogniska.

pieczony ziemniak
pieczony ziemniak

W barze znajdziecie też ziemniaczane zapiekanki, które pięknie wyglądają i pachną – nam niestety (a może “stety”) nie starczyło już miejsca w brzuchach – następnym razem zaczniemy od zapiekanki.

Jeśli chcecie szybko, niedrogo i dobrze zjeść – karmiąc się ogromną dawką potasu – polecam Pyrę bar.

PyraBar

ul. Strzelecka 13
61-845 Poznań
tel. 61 851 67 62

 

Karolina Kwiatkowska
Karolina Kwiatkowska

Cześć, jestem Karolina, z zawodu i zamiłowania jestem kucharzem. Na moim blogu chce z wami dzielić się wszystkimi, pysznymi przepisami, które tworzę na co dzień. Korzystajcie... i smacznego!

Artykuły: 2465

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *