Miss Kimchi

Miss Kimchi 2.00/5 (40.00%) 1 głos[ów]

Miss Kimchi Warszawa

Miss Kimchi to niewielka koreańska knajpa, która mieści się przy ulicy Żelaznej w Warszawie. Już przy wejściu roztacza się piękny zapach pieczonych po koreańsku mięs, pachnie sosem rybnym i kolendrą. Dania zamawia się przy barze, przy którym dobiera się dodatki z przeszklonej lodówki – są to rozmaite sałatki, omlety, wodorosty, naleśniki czy ciastka rybne. Decydując się na danie główne otrzymujemy pojemnik bento do którego oprócz ryżu i dania głównego dobiera się 3 dodatki – wybraliśmy omlet, wodorosty, pędy czosnku i kawałki ciasta rybnego, daniem głównym były obłędne żeberka wieprzowe w pikantnym paprykowym sosie z sezamem.

Czekając na dania zjedliśmy wspaniałe kimchi (jak na razie najlepsze jakie jadłam w Warszawie) oraz wolno pieczony boczek – potrawy nie doczekały się zdjęć bo rzuciliśmy się na nie łapczywie.

Kolejny hit to gęsta, sycąca i doskonale przyprawiona Laksa – mogłabym długo pisać o jaj złożonych aromatach – koniecznie wrócę sprawdzić inne zupy.

Samo miejsce jest bardzo przytulne i bezpretensjonalne, a w dodatku tanie – czyli kulinarne żyć nie umierać. Zachwycam się bardzo i niebawem wracam po więcej.

Byłoby super gdyby dawali jakieś ulotki z opisem składników i dodatków, na razie są napisane na szybie, a obsługa każdemu z osobna tłumaczy co jest czym – myślę, że poczytanie o składnikach w czasie oczekiwania na dania byłoby strzałem w dziesiątkę. innych uwag nie mam – polecam z czystym sumieniem.

miss kimchi laksa

aromatyczna laksa w Miss Kimchi

Miss Kimchi Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Share Button

Kategorie przepisu:

  • http://focusgarden.pl Focus

    Jejciu, jak te dania świetnie wyglądają. Kuchnia azjatycka, ale nie znana już mi chińszczyzna. Jestem pod wrażeniem. Szkoda, że w moim mieście nie ma takich knajpek… :( (

Komentarze

komentarze

Back to Top