Taverna Patris

Taverna Patris

Poniżej recenzja znajomych, nieopublikowana przez portal, na którym można oceniać restauracje. Opinię uznano za nieodpowiednią, nam wydaję się całkiem neutralna dlatego możecie ją przeczytać.

Do Taverny Patris wybraliśmy się z mężem. Lokal ładnie położony nad Wisłą, wystrój z elementami nawiązującymi do Grecji i tyle z tym krajem ma wspólnego.
Na przystawkę zamówiliśmy zestaw gorących przekąsek dla 2 osób. Podany marnie na kilku liściach sałaty mix. Za 56 zł oczekiwałabym lepszego podania. Na półmisku podano 4 kółeczka kalmarów – były całkiem dobre, niegumiaste; 2 grillowane plasterki sera haloumni – ok; sos Tzatziki – smaczny, 2 pierożki z ciasta phyllo ze szpinakiem i serem feta – nie były złe; 2 papryki grillowane faszerowane serem feta – dość dobre; 2 małe kawałki zapiekanki (prawdopodobnie) z cukinii – bez szału; 2 gołąbki z liści winogron na ciepło – dobre.

Mimo, że byliśmy sami w lokalu. Okres oczekiwania na drugie danie wydłużał się niemiłosiernie (z priorytetem został obsłużony Pan z zamówieniem na wynos!). W trakcie czekania słyszeliśmy z kuchni charakterystyczny dźwięk mikrofalówki.

W końcu przyszło upragnione drugie danie moussaka oraz ryba grillowana. Moussaka okazała się być dwoma niewielkimi trójkątami wyciętymi z okręgu o konsystencji i fakturze budyniu (zapewne przez podgrzanie we wspominanej mikrofali). Ozdobiona była na talerzu słoną jak diabli sałatą typu mix jak z Biedronki. Ryba grillowana – okoń morski podana w całości była smaczna. Oprawa kolejnego drugiego dania również nijaka. Ziemniaki odsmażane na patelni plus ta sama słona sałata mix.

W tle brakowało mi greckiej muzyki. Z głośników leciały współczesne “hity”.
Podsumowując, Taverna Patris to miejsce, do którego drugi raz się nie wraca. Jeśli szukasz greckich wyszukanych smaków tutaj ich nie znajdziesz.
Przychylam się do opinii, iż w Warszawie są tylko dwie greckie restauracje. Ta zdecydowanie nie znajduje się w tej grupie.

Karolina Kwiatkowska
Karolina Kwiatkowska

Cześć, jestem Karolina, z zawodu i zamiłowania jestem kucharzem. Na moim blogu chce z wami dzielić się wszystkimi, pysznymi przepisami, które tworzę na co dzień. Korzystajcie... i smacznego!

Artykuły: 2798

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *