Saturator do wody – czy warto go mieć?

Czas przygotowania:

Czas gotowania:

Łączny czas:

Ilość porcji:

Stopień trudności:

Typ kuchni:

Saturator do wody to urządzenie, które pozwala na przygotowanie nasyconych dwutlenkiem węgla napojów w każdej chwili w domu. Dlatego też od pewnego czasu sprzęty te ponownie cieszą się sporym zainteresowaniem i stają się niemal tak popularne jak te wykorzystywane w okresie PRL-u Obecnie urządzenia te wyróżniają się jednak nie tylko znacznie lepszą wydajnością, ale także efektownym designem. Doceniają je również osoby, którym nie jest obojętny los naszej planety. Jak działa saturator do wody i czy warto go mieć? Podpowiadamy.

Jak działa saturator do wody?

Niektóre osoby z pewnością kojarzą, czym jest saturator do wody, ponieważ pamiętają go jeszcze z czasów PRL-u. Wówczas jednak takie urządzenie było stacjonarnym, samoobsługowym automatem znajdującym się na ulicy. Obecnie rozwiązania dostępne na przykład u marki SodaStream niczym już nie przypominają sprzętów wykorzystywanych w ubiegłych dekadach. Saturator to urządzenie, które składa się z efektownej obudowy, w której znajduje się główny mechanizm tego sprzętu oraz butelki na wodę i naboju CO2. Żeby móc uzyskać gazowany napój, wystarczy więc wlać na przykład przefiltrowaną wodę czy wodę z dodatkiem syropu smakowego lub inny trunek do butelki, a następnie nacisnąć przycisk lub zwolnić dźwignię. Ciecz będzie nasycana dwutlenkiem węgla tak długo, jak długo będzie on wciśnięty. Dzięki temu możemy samodzielnie decydować o tym, jak intensywnie nasycony CO2 będzie nasz napój.

Jakie zalety ma saturator do wody?

Saturator do wody jest urządzeniem, które obecnie coraz częściej wykorzystywane jest zarówno w domach, jak i biurach, ale też stawiane na salach konferencyjnych ze względu na szereg zalet jakimi się wyróżnia. Przede wszystkim jest on bardzo prosty i funkcjonalny, a przy tym wygodny i łatwy w obsłudze. Jego mechanizm działania również jest niezwykle prosty. Dlatego z pewnością każdy jest w stanie przygotować za jego pomocą gazowany napój. Wiele osób decyduje się na zakup tego sprzętu również ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy. Posiadając saturator w domu, nie musimy dźwigać ciężkich zgrzewek z gazowanymi napojami lub wodą, ponieważ jeden nabój CO2 wystarczy, aby nasycić dwutlenkiem węgla nawet 60-80 litrów płynów. Jest to więc ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala nam oszczędzić sporo pieniędzy i energii potrzebnej podczas codziennych zakupów. Urządzenie to wyróżnia się też wysoką estetyką, dzięki czemu może być ozdobą blatu kuchennego dopasowaną do stylistyki wnętrza.

Saturator do wody to ekologiczne rozwiązanie

Wiele osób decyduje się na zakup saturatora do wody ze względu na ochronę planety. Urządzenie to pozwala zrezygnować z kupowania plastikowych butelek i na przykład przestawić się na picie wody kranowej uzdatnionej do picia czy też filtrowanej z dzbanka, jeżeli do tej pory było to dla nas trudne ze względu na to, że preferujemy jej gazowaną wersję. W zestawie z saturatorem zazwyczaj znajduje się szklana butelka wielorazowego użytku, którą możemy zabrać ze sobą na przykład do pracy czy na trening. Używając saturatora, oszczędzamy więc nie tylko pieniądze, ale również zmniejszamy zużycie plastikowych butelek i dbamy o środowisko naturalne.

Rate this post
Redaktor zewnętrzny
Redaktor zewnętrzny
Artykuły: 46

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *