Zajazd Wiejski

Zajazd Wiejski

Zajazd Wiejski na Mazurach czyli gdzie dobrze zjeść w okolicach jeziora Śniardwy – oczywiście, że w Zajeździe Wiejskim w Szczechach Wielkich 15 koło Pisza. Jako żarłoki podczas krótkiego wyjazdu na Mazury zwiedziliśmy kilka miejsc z lokalnym mazurskim jedzeniem, wędzonymi rybami i całą masą placków ziemniaczanych – ale żadne nie urzekło nas tak jak Zajazd Wiejski,w którym byliśmy aż 2 razy, ponieważ i jedzenie i atmosfera były niezapomniane. Zajazd Wiejski serwuje prostą, regionalną kuchnię z najlepszych, świeżych mazurskich składników. Ryby są wyborne – na wynos można kupić te z własnej wędzarni oraz przetwory rybne w occie.

Jedliśmy tam wspaniałą zupę rybną z okoniem, śmietanowa, lekko kwaśna i bardzo dobrze przyprawiona zupa w jasnym kolorze zasmakowała nam tak bardzo, że na drugi dzień ją powtórzyliśmy. Niebawem spróbuję ugotować podobną.

Jedliśmy też gęste i aromatyczne flaczki, oraz pyszną zupę grzybową nalaną od serca – co widać na zdjęciu.

zupa grzybowa
zupa grzybowa

 

Jedliśmy smażonego sandacza z frytkami, który był idealnie usmażony, miękki, soczysty i delikatny – w chrupiącej skórce. Następnie placki z gulaszem, które były tak dobre, że nie zdążyliśmy zrobić im zdjęcia.

sandacz smażony
sandacz smażony

Następnego dnia postanowiliśmy zjeść nieco mniej, ponieważ pierwszego ledwo wyczołgaliśmy się z restauracji. Zamówiliśmy babkę ziemniaczaną serwowaną z prawdziwym, wiejskim zsiadłym mlekiem. Ja pomyślałam, że jak zamówię sałatkę z wędzoną rybą to delikatnie podjem – sałatka okazała się wielką górą warzyw i świeżo wędzonej ryby – mój ambitny plan jedzeniowego umiaru niestety legł w gruzach.

Składniki w Zajeździe Wiejskim są świeże, pyszne i regionalne. Porcje “od serca” czyli ogromne. Zupy gęste, pełne aromatów i przypraw – idealnie ugotowane. Czuliśmy się w tym miejscu wyśmienicie – być może przez atmosferę rozsiewaną przez właścicielkę, po której widać, że kocha to co robi i co gotuje! Przy najbliższej okazji wracamy. Żeby pokazać Wam to piękne miejsce podkradliśmy zdjęcie ze strony internetowej zajazdu, ponieważ zaaferowani pysznym jedzeniem zapomnieliśmy zrobić własne zdjęcie.

Karolina Kwiatkowska
Karolina Kwiatkowska

Cześć, jestem Karolina, z zawodu i zamiłowania jestem kucharzem. Na moim blogu chce z wami dzielić się wszystkimi, pysznymi przepisami, które tworzę na co dzień. Korzystajcie... i smacznego!

Artykuły: 2795

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *