Catering dietetyczny z dowozem – rozwiązanie dla pracujących i nie tylko! Sprawdź, komu sprawdzi się taki sposób żywienia

Czas przygotowania:

10 min

Czas gotowania:

1 godz. 20 min

Łączny czas:

1 godz. 20 min

Ilość porcji:

Stopień trudności:

Typ kuchni:

Dieta pudełkowa to coraz szerzej dostępne rozwiązanie. Można ją dziś zamówić już nie tylko w tych największych miastach. To między innymi dlatego coraz więcej osób zastanawia się, czy warto skorzystać z takiej opcji. W jakich sytuacjach catering dietetyczny to faktycznie dobre rozwiązanie? Odpowiadamy! 

Dieta pudełkowa – czy pozwoli zaoszczędzić czas?

Jednymi z najczęściej wymienianych zalet diety pudełkowej są wygoda i oszczędność czasu. Codzienne przygotowywanie posiłków bywa uciążliwe i pracochłonne. Samo gotowanie może zająć kilka godzin dziennie – szczególnie jeśli są to posiłki dla całej rodziny, która chce się zdrowo odżywiać. Obliczając czas potrzebny do przygotowania potraw, należy też doliczyć godziny poświęcone na zakupy spożywcze, zmywanie naczyń i sprzątanie kuchni.

Dieta cateringowa dostarczana jest pod same drzwi, a posiłki spakowane są w osobne pudełka – niektóre z nich wymagają jedynie delikatnego podgrzania. Taka dieta pozwala więc zaoszczędzić kilka godzin dziennie. W skali miesiąca może się ich uzbierać naprawdę sporo! 

Gdzie dostarczane są pudełka z jedzeniem?

Strefy dostaw cateringu dietetycznego obejmują dużą część kraju – darmowy dowóz dostępny jest nie tylko w największych miastach, ale także w ponad 4500 miejscowościach na terenie całej Polski. Warto sprawdzić, czy dostarczany jest także pod Twój adres. Catering na dowóz można zamówić do domu – wówczas pudełka przywożone są pod same drzwi. Nie ma też problemu z dostawą do miejsca pracy, wystarczy zgłosić taką potrzebę odpowiednio wcześniej.

Czy catering zapewnia całkowite wyżywienie?

Posiłki w diecie pudełkowej są tworzone w taki sposób, aby w pełni pokrywały zapotrzebowanie pokarmowe w danej kaloryczności. Dania komponowane przez dietetyków i kucharzy, które w pełni zaspokajają głód, oferują tylko te najlepsze cateringi dietetyczne.

Jedynym dodatkiem do posiłków, o który trzeba zadbać samodzielnie, jest woda i ciepłe napoje – kawa i herbata. Dietę cateringową dla sportowca można też wzbogacić o specjalistyczne odżywki, preparaty białkowe oraz suplementy poprawiające efektywność treningu. 

Na jaki okres można zamówić dietę pudełkową?

Catering dietetyczny można zamówić na niemal dowolny horyzont czasowy, zaczynając już od jednego dnia. Jednak, aby w pełni przetestować jakość usługi i wyrobić sobie własną opinię, warto wybrać przynajmniej kilka dni. 

Można zdecydować się na catering codzienny lub zamówić dostawy tylko w dni robocze. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala skorzystać z pudełek zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Warto też pamiętać, że zamówienie na dłuższy okres objęte jest promocją – wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie internetowej cateringu. 

Czy dania dostarczane w cateringu dietetycznym są gotowe do spożycia?

Posiłki przywożone do klientów nadają się do bezpośredniego spożycia. Można je zjeść na zimno, bezpośrednio z opakowania. Jednak niektóre z nich będą smaczniejsze po podgrzaniu. Można to zrobić np. w kuchence mikrofalowej czy choćby niewielkim opiekaczu.

Dania cateringu dietetycznego podgrzejesz także w piekarniku, czy na kuchence, wystarczy kilka minut. Dzięki temu, że posiłki dostarczane są w wygodnych, jednorazowych pudełkach możesz niemal całkowicie zapomnieć o zmywaniu naczyń.

Jak widać, catering dietetyczny to dobry sposób na zaoszczędzenie nawet kilku godzin w ciągu dnia. Odzyskany w ten sposób czas można spędzić z najbliższymi, wykorzystać na odpoczynek, czy poświęcić na swoje hobby.

Rate this post
Redaktor zewnętrzny
Redaktor zewnętrzny
Artykuły: 47

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *