Chcesz schudnąć? Dieta to tylko jedna z możliwości!

Czas przygotowania:

Czas gotowania:

Łączny czas:

Ilość porcji:

Stopień trudności:

Typ kuchni:

Proces utraty wagi nie musi być trudny, wystarczy skorzystać z prostych trików, które ułatwią schudnięcie oczywiście, najskuteczniejszym sposobem jest ścisła dieta i deficyt kaloryczny, jednak pomijając ten krok, również można wysmuklić swoją sylwetkę bez wysiłku i wyrzeczeń. W jaki sposób łatwo i szybko zrzucić zbędne kilogramy, bez rezygnowania z ulubionych posiłków?

Zmiana nawyków żywieniowych – dieta bez głodu i wyrzeczeń

Samo słowo dieta wielu osobom kojarzy się bardzo źle z głodem i odmawianiem sobie wszystkiego, co smaczne. Wcale nie musi tak być, na diecie można jeść wszystko i nadal chudnąć, bez głodzenia się, czy jadania posiłków, które nam nie smakują. Wystarczy wprowadzić proste zmiany, w postaci dodawania porcji warzyw i owoców do każdego posiłku, co sprawi, że objętość posiłku będzie większa, dzięki czemu nasyci nas na dłużej. Dodawanie objętości spożywanym daniom poprzez owoce i warzywa niesie ze sobą same korzyści, ponieważ kaloryczność potraw zmienia się nieznacznie, większość warzyw i owoców zawiera niewiele kalorii, a dostarcza wielu witamin, minerałów i substancji odżywczych. Dzięki wprowadzeniu ich do swojej diety zaczynamy dostarczać sobie również błonnika, który reguluje pracę jelit i również wspomaga w ten sposób proces chudnięcia. Warto też zamienić gazowane i słodkie napoje oraz soki na zwykłą wodę lub ziołowe i owocowe herbaty. Nawet świeżo wyciskane soki z owoców nie powinny być pite w dużych ilościach, mimo tego, że są zdrowe, to dostarczają sporo płynnych kalorii, które nie sycą. Co jeszcze może przynieść rezultaty w odchudzaniu, jeśli zrezygnujemy z diety?

Aktywność fizyczna – najszybszy sposób na wysmuklenie sylwetki

Najszybszym sposobem na to, by bardzo szybko zobaczyć rezultaty odchudzania nie tylko na wadze, ale też bezpośrednio w lustrze, jest aktywność fizyczna. Większa ilość ruchu na co dzień nie tylko sprawi, że spalimy tłuszcz, ale też delikatnie wyrzeźbi mięśnie i sprawi, że ciało będzie wyglądać dobrze. Aktywność nie oznacza wyczerpujących treningów, co tak często zniechęca osoby z nadwagą do podjęcia prób redukcji. Na początek, w przypadku osób bez kondycji wystarczą spacery spokojnym tempem. Minimum 30 minut spaceru dziennie bardzo pozytywnie wpływa na cały organizm oraz angażuje wiele partii mięśni do pracy. Z czasem można zwiększyć tempo do szybkiego marszu oraz wydłużyć czas spaceru.

Podkręcanie metabolizmu – utrata wagi bez wysiłku

Kolejnym, szybkim i prostym sposobem na utratę wagi bez wysiłku, jest podkręcanie metabolizmu. Można to robić za pomocą ziół, zdrowych szotów witaminowych lub też sięgnąć po tabletki na odchudzanie. Tabletki te w większości zawierają naturalne, roślinne wyciągi, których zadaniem jest podkręcanie metabolizmu oraz wpływ na szybsze spalanie tłuszczu. W celu przyśpieszenia metabolizmu można wykorzystać również inne triki, takie jak dodawanie szczypty cynamonu do kawy lub posypywanie potraw pikantnymi dodatkami, na przykład sproszkowanym chili.

Rate this post
Redaktor zewnętrzny
Redaktor zewnętrzny
Artykuły: 47

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *