Pyszne, zdrowe i smaczne zupy od A do Z

Czas przygotowania:

10 min

Czas gotowania:

1 godz. 20 min

Łączny czas:

1 godz. 20 min

Ilość porcji:

Stopień trudności:

Typ kuchni:

Zupa

Zupa czyli przepisy na aromatyczne zupy, które uwielbiam. Naukowcy udowodnili, że jedzenie zup sprzyja walce z nadwagą (osoby jedzące zupy przed daniem głównym zjadały 30% mniej dania głównego i czuły się bardziej najedzone). Przepadam za zupami, gdyż są łatwe i szybkie w przygotowaniu – nawet jeśli rosół powinno się gotować trzy godziny, pilnując go i doprawiając w sumie nie zajmie nam to więcej niż 15 minut stania nad garnkiem. Zupy to witaminowe bomby, które pomagają odżywić i nawodnić organizm.

Pokochajcie zupy, to idealne dania do odgrzania w pracy – mogą być lekkie, dietetyczne, ale też sycące i bardzo zdrowe.

Moja ulubiona zupa to chyba tradycyjna polska ogórkowa. Na drugim miejscu jest krupnik z suszonymi grzybami, za którym przepadam od dzieciństwa.

Sekretem udanej pomidorowej jest dodanie słodkiej, czerwonej papryki, która ożywia smak i kolor. Jeśli jesteście na diecie koniecznie jedzcie zupę kalafiorową i paprykową – są pyszne i niskokaloryczne.

Zupa to lekarstwo na przeziębienie – np. aromatyczny rosół uleczył już nie jedną grypę. W zupach tkwi magia, powolnego gotowania składników w jednym garze, dzielenia się ją, zupa ma właściwości pocieszające, kojące i uzdrawiające.

Nie należy zapominać o walorach rozgrzewających – np. lekko pikantna zupa z soczewicy uratowała mnie w niejeden mroźny dzień.

W zupach drzemie moc, mam nadzieję, że już rozumiecie moją miłość do zup.

[posts_with_tag tag=”zupa” num=”40″ meta=”false” thumb=”true” thumb_size=”post-thumbnail-medium” more_text_single=”Więcej” excerpt_count=”30″ ]
3.7/5 - (3 votes)
Karolina Kwiatkowska
Karolina Kwiatkowska

Cześć, jestem Karolina, z zawodu i zamiłowania jestem kucharzem. Na moim blogu chce z wami dzielić się wszystkimi, pysznymi przepisami, które tworzę na co dzień. Korzystajcie... i smacznego!

Artykuły: 2798

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *