Fit przekąski – szybkie i zdrowe zamienniki dla podjadaczy

Czas przygotowania:

10 min

Czas gotowania:

1 godz. 20 min

Łączny czas:

1 godz. 20 min

Ilość porcji:

Stopień trudności:

Typ kuchni:

Każdemu zdarza się podjadać między posiłkami. Nie ma w tym nic złego pod warunkiem, że dbamy o skład oraz kalorykę spożywanych produktów. Przekąski mogą być równie zdrowe, jak i smaczne, jednak aby takie były, musimy widzieć, które z nich są dobre dla naszego zdrowia, a które powinniśmy odsunąć na drugi plan.

Przekąski to małe, lekkie i łatwe dania. Mają na celu zaspokojenie małego głodu, dostarczenie energii oraz satysfakcji w smaku. Zwykle sięgamy po przekąski słodkie lub słone dostępne w okolicznych sklepach. Nie zawsze są one zdrowe. Pączki, chipsy, napoje gazowane – ich powinniśmy unikać. Dlaczego? Są to tzw. puste kalorie. Mają wysoką gęstość energetyczną, ale są ubogie w błonnik, witaminy i składniki mineralne.

Co sprawia, że sięgamy po przekąski?

Nieregularne, niesycące i małowartościowe posiłki mogą być powodem, przez który sięgamy po coś na ząb. Aby czuć się dobrze i unikać podjadania, musimy dbać o odpowiednią kalorykę posiłków oraz ilość spożywanych płynów.

Fit przekąski – pomysły

  1.     Owoce i warzywa – każdy wie, że są dobre. Warto po nie sięgać, chociażby przez to, że są bogate w błonnik, który pozytywnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu i zapewnia sytość.
  2.     Orzechy – są źródłem magnezu, białka i zdrowych tłuszczów. Poprawiają koncentrację i zmniejszają uczucie zmęczenia.
  3.     Jogurt naturalny, maślanka lub kefir – zawierają białko i bakterie probiotyczne, które wpływają na pracę jelit.
  4.     Dania domowej roboty – z ziemniaka, buraków, a nawet marchwi łatwo możemy przygotować zdrowe i smaczne chipsy, natomiast płatki owsiane połączone z miodem, orzechami i suszonymi owocami sprawdzą się jako domowej roboty batoniki. Możemy sporządzić także koktajl, do którego przygotowania potrzebujemy jedynie owoców i płynu (mleka, napoju roślinnego lub wody).

Fit przekąski, które możemy znaleźć w sklepie

Nie każdy ma czas lub umiejętności, aby sporządzić przekąski własnej roboty. W takim wypadku sklepowe produkty są jedynym wyborem. Polecamy:

  1.     Owoce i warzywa – wystarczy je umyć i przekąska gotowa!
  2.     Orzechy – coraz częściej spotykane w mniejszych, poręcznych opakowaniach, które możemy zabrać ze sobą do pracy.
  3.     Produkty mleczne – jogurty, maślanki. Warto wybrać te bez dodatku cukru.
  4.     Smoothies i koktajle – coraz bardziej popularne na półkach sklepowych. Wybierajmy te, które oprócz owoców mają w składzie także warzywa i źródło zdrowego tłuszczu (np. nasiona chia).
  5.     Batony – często spotykane w wersji fit, na bazie suszonych owoców, orzechów i nasion. Są smaczne, a do tego dostarczają organizmowi cenne składniki odżywcze.

Oferta Body Chief

Jeśli chcemy zrobić coś więcej, aby jeść zdrowo i ograniczyć podjadanie, warto wziąć pod uwagę usługi cateringowe, które pomogą nam dostosować posiłki do odpowiedniej diety. Jedną z popularnych firm w tej branży jest Body Chief – oferujący catering dostosowany do preferencji klienta oraz dostawę w aż 1200 miejscowościach w całym kraju. Warto zapoznać się z ich ofertą oraz odwiedzić ich stronę, aby dowiedzieć się więcej o zdrowym odżywianiu.

Źródło: https://bodychief.pl/blog/662131-zdrowe-fit-przekaski-pomysl-na-szybko-miedzy-posilkami

Rate this post
Redaktor zewnętrzny
Redaktor zewnętrzny
Artykuły: 37

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *