Jak przygotować jedzenie podczas pobytu pod namiotem?

Czas przygotowania:

Czas gotowania:

Łączny czas:

Ilość porcji:

Stopień trudności:

Typ kuchni:

Obecnie nadal sporo osób decyduje się na wypoczynek pod namiotem. Dla większości terminem wyjazdu są przede wszystkim wakacje. Rodziny z młodszymi dziećmi lub osoby bezdzietne z powodzeniem mogą sobie na to pozwolić także w inne miesiące. Nie zaszkodzi jednak przez cały czas mieć na uwadze tego, jak przygotować jedzenie podczas pobytu pod namiotem.

Jak powinna wyglądać wyprawa pod namiot?

Przy planowaniu wyjazdu od samego początku należy zdawać sobie sprawę z tego, że do spania i wypoczynku pod namiotem niezbędne są niektóre ubrania, czy akcesoria z wyposażenia. Niewątpliwie obowiązkowym elementem, który należy ze sobą zabrać, jest bardzo dobrej jakości namiot.

Do spania w nim przydadzą się:

  • dmuchany materac lub karimata,
  • ciepły śpiwór, w którym nie będzie chłodno,
  • wodoodporna kurtka, którą będzie można ubrać w momencie, gdy okaże się, że z powrotem trzeba przemieścić się do namiotu lub pójść do toalety.

Na wstępie należy zdawać sobie sprawę z tego, że w każdym momencie będzie można podjechać do daną rzecz do najbliższego sklepu. Warto jednak nie przepłacać. Kurtki bushcraft są dostępne do kupienia online bez konieczności wychodzenia z domu. Idealnie będzie więc spakować takie odzienie wierzchnie, które okaże się naprawdę wytrzymałe.

Jedzenie podczas pobytu pod namiotem

Pod namiotem bez żadnego problemu można zjeść suche przekąski, konserwy, czy inne jedzenie, które jest paczkowane i nie potrzeba do niego żadnych garnków ani zbędnego wyposażenia, które należałoby zabrać ze sobą z domu. Na wyposażeniu kempingu powinien być dostępny dla gości czajnik, więc nie będzie problemu z przygotowaniem zupki z paczki, czy szybkich dań, do których niezbędna jest wyłącznie woda.

Stołowanie się z dwudaniowym obiadem lub bardziej rozbudowaną potrawą będzie możliwe zapewne wyłącznie w pobliskich lokalach gastronomicznych. Zawsze można pokusić się także o zamówienie cateringu, dzięki czemu będzie miało się pewność związaną z tym, że stołowanie się pod namiotem będzie zdrowe i jednocześnie pożywne.

Przygotowanie jedzenia bez dostępu do kuchni

Tak, jak już wcześniej zostało wspomniane, nie sposób nie mieć na względzie tego, że pod namiotem nie da się przygotować tego, co można zrobić w domowej kuchni. Wybawieniem w takiej sytuacji jest rozbicie namiotu:

  • w miejscu, które znajduje się w miejscu z dostępem do kuchni,
  • przy ośrodku wczasowym, w związku z czym można korzystać z serwowanych, już przygotowanych dań.

Brak dostępu do kuchni jest minusem, który bez problemu można wyeliminować przy skorzystaniu choćby z dwóch wspomnianych wyżej propozycji.

Dodatkowo spanie pod namiotem może odbywać się także na polu należącym do danego wczasowicza, czy jego rodziny. Wówczas tym bardziej nie będzie żadnego problemu z tym, by przygotowywanie posiłków przez cały czas spania i spędzania czasu pod namiotem nie było kłopotem.

Jak przygotować jedzenie podczas pobytu pod namiotem? Na przykład, zadbać o dostęp do kuchni, przygotowywać tylko takie, do którego niezbędna jest wyłącznie woda lub korzystać z cateringu.

Artykuł sponsorowany

Rate this post
Redaktor zewnętrzny
Redaktor zewnętrzny
Artykuły: 47

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *