Kurs trenera personalnego – dobra inwestycja nie tylko dla miłośników zdrowego stylu życia

Czas przygotowania:

Czas gotowania:

Łączny czas:

Ilość porcji:

Stopień trudności:

Typ kuchni:

O tym, że regularna aktywność fizyczna jest jednym z filarów zdrowia, z pewnością nie trzeba nikomu przypominać. Stąd też coraz więcej osób decyduje się na wykupienie karnetu na siłownię, a co za tym idzie – rośnie rola trenera personalnego, który jest nieocenioną pomocą w poprawie kondycji i osiąganiu wyznaczonego celu sylwetkowego czy zdrowotnego. Jeżeli chcesz rozpocząć karierę w szybko rozwijającym się sektorze wellness i fitness, zainwestuj w swój rozwój i zapisz się na kurs trenera personalnego. 

Czy warto zapisać się na kurs trenera personalnego?

Decyzja o zapisaniu się na kurs trenera personalnego to krok, który oferuje szereg korzyści na płaszczyźnie profesjonalnej. Dzięki niemu będziesz w stanie prowadzić treningi, pomagając innym w osiąganiu coraz lepszej sprawności i ciesząc się z satysfakcji płynącej z widocznych postępów. Po ukończeniu kursu masz też do wyboru liczne możliwości zatrudnienia – od klubów fitness, przez ośrodki zdrowia, aż po prywatne zajęcia.

Co więcej, kurs na trenera personalnego to dopiero początek. Branża nieustannie się rozwija, a co za tym idzie – będziesz mógł ciągle zdobywać specjalistyczną wiedzę i umiejętności. Możesz też zapisać się na inne kursy, np. trenera klasy II czy instruktora kulturystyki.

Czego nauczysz się na kursie na trenera personalnego?

Program kursu na trenera personalnego jest zgodny z:

  • rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki,
  • rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej,
  • ustawą o sporcie,
  • ustawą o prawie oświatowym.

Wśród udostępnionych materiałów dydaktycznych znajdziesz zarówno zagadnienia ogólne, jak i specjalistyczne. W drugim module uczestnicy zapoznają się z rolą trenera personalnego i profilaktyką kontuzji. Lista zagadnień obejmuje również informacje na temat core stability, stretchingu, treningu funkcjonalnego, propriocepcji oraz różnych treningów – dla osób starszych, kobiet w ciąży, ze sprzętem czy po urazach. Omawiane są także ćwiczenia wykorzystujące konkretne mięśnie – brzucha, dwugłowe, nóg, grzbietu, naramienne, klatki piersiowej czy trójgłowe ramion.

Kurs trenera personalnego – gdzie najlepiej go ukończyć?

Chcesz zapisać się na kurs trenera personalnego i nie wiesz, gdzie najlepiej go ukończyć? Wybór odpowiedniej placówki ma ogromne znaczenie, zwłaszcza pod względem uzyskiwanych uprawnień. Warto rozważyć np. ofertę Polskiej Akademii Kultury i Sportu, w której znajdziesz internetowy kurs trenera personalnego. Jest on prowadzony z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w trybie asynchronicznym, a uzyskane kwalifikacje zawodowe umożliwiają podjęcie legalnej pracy we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Absolwenci kursu trenera personalnego prowadzonego przez PAKiS otrzymują:

  • certyfikat w języku polskim i angielskim,
  • dokumentację zgodną z wymogami Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Co więcej, kursanci mają możliwość otrzymania dodatkowo czerwonej legitymacji potwierdzającej uzyskanie tytułu trenera personalnego oraz spersonalizowanej plastikowej legitymacji ubezpieczeniowej wraz z roczną polisą PZU.

Rate this post
Redaktor zewnętrzny
Redaktor zewnętrzny
Artykuły: 47

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *