Szybki obiad

Czas przygotowania:

-

Czas gotowania:

Łączny czas:

Ilość porcji:

Stopień trudności:

Typ kuchni:

Szybki obiad czyli zbiór moich pomysłów na błyskawiczny, pyszny a przede wszystkim naturalny obiad. Co zrobić gdy jesteście upiornie zmęczeni, a jednak gardzicie daniami ze słoika i gotowymi fiksami? Prezentuję sprawdzone przepisy, których przygotowanie nie zajmie Wam więcej niż 40 minut. Będziecie też czuć się zdrowo najedzeni unikając wchłonięcia miliona E-ulepszaczy.

Co na szybki obiad?

Nie zawsze ma się czas na pracochłonne dania, ale zawsze ma się apetyt na coś pysznego. Podstawą szybkich obiadów są wszelkiego rodzaju pasty z prostymi sosami (własnoręcznie przygotowanymi). Dobrą opcją są zupy na bulionach z warzyw lub z dodatkiem piersi z drobiu – szybko się je przyrządza.

Pożywne sałatki też są świetnym wyborem. Sałatka cezar, nicejska czy obłędna z jajkiem i łososiem to świetny pomysł na obiad nie tylko na wynos do pracy, jeśli chcecie poczuć się lekko – raz na jakiś czas wybierzcie sałatkę.

W mniej niż 40 minut przygotujecie leczo warzywne, zdrową chińszczyznę, pieczoną rybę a nawet faszerowaną cukinię – jeśli tylko dobrze zorganizujecie sobie pracę w kuchni.

Jeśli macie gotowy lub mrożony wcześniej bulion przygotujecie praktycznie każdą zupę, dlatego ja zawsze mam w domu zamrożony bulion mięsny lub warzywny.

Domowy fast food to też świetne rozwiązanie – soczyste hamburgery z doskonałej jakości mięsa przygotujecie w około 30 minut – jedzący zawsze się zachwycają.

Domowe dania chińskie to też świetne rozwiązanie obiadowych rozterek – można zaparzyć makaron ryżowy lub sojowy i na szybko podsmażyć soczyste, aromatyczne mięso z warzywami. Gotowanie ryżu to 20 minut – w międzyczasie zdążycie przygotować doskonały sos. Proste, pyszne i jeśli nie przesadzicie z ilością tłuszczu – całkiem zdrowe.

Szaszłyki drobiowe, risotto czy zapiekane warzywa z jakimś dodatkiem są świetnym rozwiązaniem kłopotliwej kwestii: co zrobić na obiad? Wszystkie przepisy znajdziecie poniżej. Szczerze zachęcam to poświęcenia 10 minut więcej niż na odgrzanie gotowego dania, żeby ugotować zdrowe, smaczne i Wasze danie. Szybki obiad to bułka z masłem.

5/5 - (5 votes)
Karolina Kwiatkowska
Karolina Kwiatkowska

Cześć, jestem Karolina, z zawodu i zamiłowania jestem kucharzem. Na moim blogu chce z wami dzielić się wszystkimi, pysznymi przepisami, które tworzę na co dzień. Korzystajcie... i smacznego!

Artykuły: 2798

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *